Jdi na obsah Jdi na menu

Blátivá Jarní Rally show Nemyčeves

Blátivá jarní  Rally show Nemyčeves

V sobotu 15. března 2014 se odehrálo druhé dějství oblíbeného seriálu automobilových závodů. Pořadatelé postavili technickou  trať v Racing Aréně tentokrát v opačném směru. Její náročnost zvýšilo nepříjemné deštivé a větrné počasí, k tomu byla opět pokryta množstvím bláta.  Počasí bohužel ovlivnilo  diváckou návštěvnost a projevilo se to i na účasti závodníků, kterých tentokrát dorazilo pouze 24.  Při menší účasti pořadatelé zdvojnásobily  zúčastněným jezdcům  počet rozjížděk, a tak si všichni odjezdili značnou porci závodních kilometrů ve velmi složitých podmínkách.

Ve třídě do 1400 si nejlépe vedl domácí David Kareš s Renaultem 5, kterého od rána trápily technické problémy francouzského vozu. Tomu zdatně sekundovali otec a syn Pekárkové a skjeringový jezdec Jan Koťátko, který tento závod označil jako svůj doposud nejtěžší.

V dámském poháru se sešly pouze 2 závodnice, a tak byly přeřazeny do kategorie nad 1400. Zde se potvrdila jejich dominance a jezdecké zkušenosti a Kateřina Mlejnková suverénně vyhrála tuto smíšenou třídu, když ve finále porazila Filipa Stříbrného, který byl i minule hoden svého příjmení. Neztratila se ani Zdena Čermáková, která ve finále prohrála v boji o bronz se zkušeným závodníkem Vladimírem Straussem. Ten je mechanikem Václava Fejfara, autokrosového  Mistra Evropy. Jejich týmový vůz Škoda Favorit má špičkové  parametry a značný potenciál. Nebýt špatné volby pneumatik, byla šance bojovat o zlato.

Ve třídě Speciál si zlato vyjezdil Vláďa Mlejnek, který si oproti minulému závodu polepšil o jedno místo. O jednu příčku si polepšil i Vašek Paleček, který tentokrát vybojoval bronz za dalším nováčkem Tomášem Krátkým. Naopak stále pátou příčku si oblíbil Michal Janík, který jel opět s rychlým Favoritem zapůjčeným od pořadatelů.

Máte chuť se také svézt na Rally show Nemyčeves a nemáte auto ?

Stačí, když si přivezete pouze svoji bezpečnostní přilbu a "závoďáka" Vám rádi půjčíme

K dispozici máme dva vozy Škoda Favorit, které splňují technické a bezpečnostní předpisyCena pronájmu těchto velmi konkurence schopných aut  je 1300,-Kč na jeden závod.

V ceně je palivo, pneumatiky, příprava vozu, instruktáž k závodu a kompletní servis během závodu-Pro náročnější  závodníky nabízíme dále k pronájmu vozy Peugeot 205 GTi a Audi A4 quattro, s cenami dle individuální dohody.

Zájemci o půjčení se mohou hlásit do soboty 12. dubna do 08.00hod., kdy se koná další závod tohoto seriálu.  Info na tel.  608382280 nebo 774285265.